הפרברים בהופעה

צמד הפרברים

יוסי חורי & חגי רחביה

באחד מימות אוגוסט 2015, קיבלתי שיחת טלפון מפתיעה.  מעברו השני של הקו היה לא אחר מאשר יוסי חורי. אושיית תרבות, ודמות חשובה מאין כמוה בזמר העברי. יוסי אמר לי שהתרשם מנגינתי דרך עיבודי היוטיוב הרבים שלי, והציע להיפגש ולבדוק את האפשרות למלא את מקומו של אורי הרפז שהחליט לסיים את דרכו בצמד.

לאחר מספר פגישות ראינו כי טוב, ויצאנו לדרך ארוכה של 8 חודשי חזרות אינטנסיביות. במהלך החזרות, פיתחתי את כישורי השירה שלי, התוודעתי ל”רקינטו” (גיטרה דרום אמריקאית קטנה), ולמדתי לשיר ולנגן את תפקידי “ההוא עם הגיטרה הקטנה” שמאפיינים כל-כך את הסאונד של הפרברים. הוטלה עליי אחריות חשובה מאין כמוה- להמשיך ולשמר יחד עם יוסי חורי את הרפרטואר העצום של הפרברים, ולשיר שירים מרגשים שיצרו גדולי המשוררים והמלחינים הישראלים, המנציחים את פס הקול של ארץ ישראל הישנה והטובה.

מאז, אנו ממשיכים להופיע ברחבי הארץ, מקפידים על ההרמוניות הקוליות המשובחות שאותם ייסד והגה יוסי חורי (כמו גם את קטעי הגיטרה האייקוניים!), וממשיכים לשמר את סאונד הגיטרות הייחודי, שהפך את הצמד לפנינה אמנותית ייחודית בתולדות המוסיקה הישראלית!  הופעת הפרברים היא מסע נוסטלגי דרך “הקצפת” של להיטי הזהב ההיסטוריים של הפרברים, הכולל גם אנקדוטות אודות דרך היווצרות השירים.

 

 

לקט של מיטב הקלאסיקות

קהל היעד הם כל אלה המעוניינים להתרפק על שירי ארץ ישראל היפה, וששירי הפרברים הם פס הקול של חייהם! 

כמיטב המסורת של הצמד, אנו שרים בהופעתינו נכסי צאן ברזל של המוסיקה הישראלית שנכתבו ע”י גדולי המשוררים והמלחינים של הזמר העברי, (נעמי שמר, נחום היימן, סשה ארגוב, אפי נצר, ועוד רבים וטובים. שירים כגון: תלבשי לבן, ריח תפוח אודם שני, שי, אניטה וחואן, ציפורים נודדות, החולמים אחר השמש, צל ומי באר,בשקט כמעט בסוד,בשדות בית לחם ועוד….

כמו כן כולל הרפרטואר גם שירים ברזילאים ודרום אמריקאים, שתורגמו במיוחד ע”י אהוד מנור.( אני אשתגע,אלפונסינה,מתוק התפוח,סילבריו…)

לחץ על הסרטון לצפייה